Geriausi kilimai jūsų virtuvei

Geriausi kilimai jūsų virtuvei

Jūsų virtuvėje vyksta daug veiksmo. Nuo naminių gyvūnėlių šėrimo ir pusryčių ruošimo prieš išeinant pro duris iki šventinių valgių gaminimo – tai daugumos namų širdis. Būtent todėl ne visi įsivaizduoja, kad virtuvėje taip pat galima tiesti kilimą. 

Tačiau iš tikrųjų kilimas virtuvėje yra puikus būdas paversti erdvę jaukesne, pridedant spalvų, komforto ir tekstūros. Ir jei pasirinksite tinkamą kilimą, jis neturi jums pridaryti papildomo darbo. Štai keletas geriausių kilimų stilių, skirtų pagyvinti judriausią namų erdvę:


Dvipusis skalbiamas kilimas Duetto Sage

Dvipusis skalbiamas kilimas Duetto Sage


Atnaujinkite savo dekorą su raštuotu kilimu

Kita puiki kilimų savybė yra ta, kad jų dėka galite stilingai atnaujinti interjerą neįsipareigojant kapitaliniam remontui. Jei pabodo neutralių spalvų spintelės ir stalviršiai, bet nenorite imtis kardinalių pokyčių, naujas kilimas gali išgelbėti situaciją.

Puikiu pasirinkimu gali būti persiškas arba rytietiškas kilimas. Turtingų spalvų ir raštų, jie atrodo prabangiai ir dažniausiai yra labai jaukūs ir patogūs. Kiekvienam sezonui galite turėti skirtingus kilimus ir prireikus juos pakeisti.

Tačiau įsitikinkite, kad pasirinkote tinkamą variantą savo virtuvės erdvei. Persiški ir rytietiški kilimai dažniausiai yra stačiakampio formos, todėl puikiai tinka erdvioms virtuvėms. Tačiau jei ieškote paprasto takelio, tokio stiliaus takelį rasti gali būti sunkiau.

Nerimaujate, kad mylimą kilimą apliesite gaminamu padažu? Tokiu atveju kreipkitės pagalbos į profesionalią kilimų valymo įmonę.


Plokščio audimo kilimas BOHO

Plokščio audimo kilimas BOHO


Atkreipkite dėmesį į kilimo sudėtį

Kai kuriems žmonėms kilimo patvarumas yra svarbesnis už jo išvaizdą ar švelnumą. Tokiu atveju geriausias jūsų pasirinkimas yra plokščio audimo kilimas, nes jį lengviau palaikyti švarų, o jei kilimo valymą nuspręsite patikėti profesionalams, jiems šis procesas taip pat bus paprastesnis. 

Kilimai, kurie skirti tiek patalpoms, tiek laukui, gali būti ne toks švelnūs po kojomis, kaip kai kurios kitos kilimų rūšys, tačiau jie turi pranašumą, nes taip lengvai nesugeria išsiliejusių skysčių. Jei namuose yra vaikų ar augintinių, tai gali būti geriausias pasirinkimas.

Jei “nedraugaujate” su sintetiniu polipropilenu, kai kurie natūralūs pluoštai turi panašias dėmes atstumiančias savybes. Tokie pluoštai yra:

- džiutas,

- sizalis,

- vilna.

Nepaisant to, juos vis tiek teks profesionaliai valyti, tačiau dėl natūralaus patvarumo tai daryti reikės rečiau.


Skalbiamas kilimas Assa

Skalbiamas kilimas Assa


Tinkamiausi dydžiai

Dabar, kai jau nusprendėte dėl kilimo pluošto ir dizaino, prieš priimdami galutinį sprendimą dar turite atsižvelgti į dydį ir formą.

Jei turite nedidelę virtuvę, galbūt Jums tiktų takelis, kuris būtų maždaug spintelių stalviršio ilgio. Toks pat kilimas tiktų ir didesnėje virtuvėje, kurios viduryje yra sala, nes joje stačiakampio kilimo tiesiog neįtalpinsite.

Jei perkate kilimą valgomajam, būtinai išmatuokite stalo dydį. Auksinė taisyklė yra išsimatuoti stalą ir pridėti po 60-90 cm iš visų pusių. Tai svarbu, nes atitraukus kėdes jos vis tiek liks ant kilimo. Labai dažnai žmonės neįvertina po stalu reikalingo kilimo dydžio, tad jūs nedarykite šios klaidos.


Skalbiamas kilimas Bloom Natural

Skalbiamas kilimas Bloom Natural


Nepamirškite kilimo pagrindo!

Štai dar vienas puikus triukas. Įsitikinkite, kad išsirinkto kilimo pagrindas yra neslystantis arba įsigykite specialų padą, kuris yra tiesiamas po kilimu ir laiko jį ant grindų. Jis neleis jūsų kilimui nuslysti, kol jūs skubate nuo kriauklės prie orkaitės arba vejate į virtuvę atklydusį šunį.

Jei kilimą ruošiatės tiesti priešais kriauklę ar kitą paviršių, prie kurio praleidžiate daug laiko, pavyzdžiui, prie virtuvės salelės, ant kurios pjaustote maistą, pabandykite pasirinkti šiek tiek storesnį kilimą. Jis, jei stovėsite ilgą laiką, suteiks daugiau komforto jūsų pėdoms, nugarai ir keliams.


Skalbiamas kilimas Kitchen Tiles

Skalbiamas kilimas Kitchen Tilesa


Kilimas virtuvėje neturi apsunkinti jūsų gyvenimo. Tinkamai pasirinktas atsižvelgiant į visus poreikius, jis suteiks komforto, stilingumo ir funkcionalumo. Išsirinkite tinkamiausią dydį, formą bei sudėtį, ir pagausite save svarstant, kodėl iki šiol gyvenote be virtuvės kilimo!