Kaip apsaugoti kilimą nuo augintinių

Kaip apsaugoti kilimą nuo augintinių

Kiliminės dangos ir pūkuotų augintinių derinys dažnai sukelia įvairiausių problemų. Tačiau turėdami tinkamų įrankių ir žinių galite džiaugtis ir gražiu kilimu ir augintiniu. Nesvarbu, auginate katę ar šunį, kad jūsų kilimas būtų švarus būtina reguliari jo priežiūra. Štai keletas patarimų, kaip apsaugoti kilimą nuo augintinio:


Skalbiamas kilimas Bereber

Skalbiamas kilimas Bereber


Kilimo spalva

Jei turite augintinį, labai rekomenduojama įsigyti kilimą su raštais. Dar geriau pasirinkti kilimą, kurio spalvinę gamą sudarytų bent kelios spalvos. Pasirinkus tinkamas spalvas, nešvarumai, seilės ar naminių gyvūnėlių kailis ir pleiskanos bus mažiau matomi. Nerekomenduojame rinktis labai šviesaus ar labai tamsaus kilimo, nes abiem atvejais dėmės ir kailis bus gerai matomi.


Skalbiamas kilimas Andre

Skalbiamas kilimas Andre


Dėmėms atsparus kilimas

Net jei jūsų keturkojis nesišeria, augintiniai yra dažna kitokių dėmių priežastis. Šios dėmės gali atsirasti dėl vėmalų, išmatų, šlapimo ar nešvarių letenų. Jūsų augintiniai gali būti puikiai išmokyti, bet jie vis tiek tik gyvūnai ir nelaimingų atsitikimų neišvengsite. Dėmėms atsparūs kilimai yra šiek tiek brangesni, tačiau, jei turite augintinių, į juos tikrai verta investuoti. Tokių kilimų pluoštas yra padengtas apsauginiu sluoksniu. Jie yra ypač patvarūs ir gali tarnauti daugelį metų, net jei juos reguliariai siurbsite ar valysite garais.


Kilimų impregnavimas

Kitas būdas sumažinti dėmių riziką – apsaugoti kilimą impregnanto pagalba. Impregnantas padengia kilimo pluoštą nematomu sluoksniu, ilgam laikui saugančiu Jūsų kilimus ar kiliminę dangą nuo tiesioginio pluošto kontakto su vandeniu, nešvarumais, purvu, dulkėmis, apsaugo nuo kavos, sulčių, riebalų ir pan. dėmių. Tai padeda kilimo šereliams išlaikyti savo formą ir apsaugo nuo dėmių atsiradimo. Dar geriau būtų šią procedūrą patikėti profesionalams, kurie užtikrins, jog kiekviena kilimo dalis bus maksimaliai apsaugota.


Naminių gyvūnų šlapimas

Šlapimas yra viena iš problemiškiausių dėmių, su kuriomis susiduria kilimus turintys naminių gyvūnėlių savininkai. Svarbu stebėti savo augintinius, kad ant kilimo nutikus “nelaimei”, galėtumėte jį nedelsiant išvalyti. Labai sunku išvalyti šlapimo dėmes, kurios buvo paliktos valandą ar ilgiau. Jei pastebėjote, kad jūsų augintinis pasišlapino ant kilimo:

- Paimkite pluoštą popierinių rankšluosčių.

- Uždėkite juos ant dėmės.

- Užlipkite ant rankšluosčių ir prispauskite juos visu kūno svoriu.

- Pakeiskite popierinius rankšluosčius ir kartokite procedūrą iki tol, kol beveik nebepavyks sugerti daugiau skysčio.

- Sumaišykite vieną arbatinį šaukštelį amoniako su vienu puodeliu vandens ir viską supilkite į butelį su purkštuku. Jei turite naminį gyvūnėlį, puiki idėja, kad toks mišinys namuose visada būtų paruoštas iš anksto.

- Užpurkškite mišinį ant dėmės ir apie 5 minutes leiskite jam įsigerti.

- Praėjus laikui, paimkite standų šepetį ir sukamaisiais judesiais mišinį įtrinkite dėmę ir aplink ją.

- Nusiurbkite dėmės vietą.

Šis metodas turėtų neleisti šlapimui palikti nuolatinę dėmę ar toliau skleisti nemalonų kvapą.


Nagų kirpimas

Prižiūrėti savo augintinį svarbu dėl daugelio priežasčių. Trumpesni nagai ir pakirptas kailis tikrai turės teigiamos įtakos jūsų kilimui. Naminiai gyvūnai dažnai laksto ant kilimų, jų nagučiai gali užstrigti pluošte ir taip išpešti siūlus ar net padaryti skylutes. Prižiūrėdami gyvūnų nagus apsaugosite savo kilimą nuo išsipešiojimo. Nesvarbu, ar tai darote patys, ar augintinių priežiūrą patikite profesionalams, naudokite nagų dildę, kad jų nagai būtų kuo glotnesni. Taip jūsų kilimas nukentės mažiau.


Šviesus skalbiamas kilimas Bereber Beige

Šviesus skalbiamas kilimas Bereber Beige


Turėkite atskirą kilimėlį prie durų

Kai vedate savo šunį pasivaikščioti ar turite katę, kuri gali laisvai vaikščioti lauke, svarbu prie durų patiesti praktišką kilimėlį, į kurį galėtumėte nušluostyti augintinių letenas. Ypač sniegingomis ar lietingomis dienomis pasirūpinkite skudurėliu ar rankšluosčiu, kad galėtumėte kruopščiai nuvalyti jų letenas ir užtikrinti, kad augintiniai neprineštų nešvarumų į kitus jūsų namų kambarius. 


Siurbimas dukart per savaitę

Reguliarus siurbimas užtikrina, kad kailio ir su gyvūnais susijusių kvapų lygis būtų kuo mažesni. Kilimus rekomenduojame siurbti du kartus per savaitę. Jei ant kilimo yra baldų, juos nukelkite, kad galėtumėte kruopščiai išvalyti visas sunkiai prieinamas vietas ir šiek tiek “atgaivintumėte” susidariusius įspaudus. Galbūt net pastebėsite, kad augintinis jums nežinant po sofa paliko maisto likučių ar žaislų.


Kilimų valymo milteliai

Siurbdami du kartus per savaitę, naudokite kilimų valymo miltelius. Šiuo metu rinkoje rasite net keletą skirtingų firmų siūlomų produktų. Užbarstykite miltelius ant kilimo ir leiskite jiems pabūti tiek laiko, kiek nurodyta instrukcijose. Norėdami pasiekti maksimalų efektą, visą kilimo paviršiaus plotą milteliais apibarstykite du kartus.


Skambinkite profesionalams

Daugelį šių patarimų galite įgyvendinti patys, tačiau jei turite augintinį, labai svarbu, kad kilimas būtų profesionaliai išvalytas bent tris ar keturis kartus per metus. Tai padidins jūsų kilimo tarnavimo laiką ir palaikys jo išvaizdą gaivią ir švarią.