Kaip išsirinkti jūsų erdvei tinkančią kilimo sudėtį


Išsirinkti savo namams tinkamą kilimą gali atrodyti pakankamai paprasta užduotis, tačiau iš tikrųjų reikia atsižvelgti į daugybę veiksnių. Nuo dydžio iki patalpos, kurioje bus tiesiamas kilimas, stiliaus - visi šie kriterijai turi didelę reikšmę įvertinant, ar jūsų pasirinktas kilimas tinka jūsų erdvei. Tačiau yra vienas veiksnys, kuris daugeliui žmonių yra svarbesnis už kitus – jo sudėtis.

Pluoštas, iš kurio pagamintas kilimas, lemia jo ilgaamžiškumą, funkcionalumą ir pojūtį juo vaikštant. Pasirinkus netinkamą pluoštą, kilimas gali tarnauti trumpiau nei metus, o to nenori niekas! Dalinamės patarimais, kaip išsirinkti jūsų erdvei tinkamą kilimo sudėtį.Švelnus smėlio spalvos kilimas

Švelnus smėlio spalvos kilimas


Įvertinkite išlaidas

Prieš rinkdamiesi pageidaujamą kilimo pluoštą, turite nustatyti savo biudžetą. Žinoma taisyklė, kuri galioja renkantis kilimą, yra ieškoti tokio, kuris būtų dviem pėdomis mažesnis už trumpiausią kambario sieną. Paprastai tai reiškia, kad jums reikės gana didelio kilimo, o kokybiški, daug vietos užimantys kilimai nėra pigūs!

Kilimai, pagaminti iš natūralių medžiagų, tokių kaip vilna ar šilkas, yra daug aukštesnės kokybės nei sintetiniai, bet jų kaina yra daug didesnė. Tiesą sakant, kartais geros kokybės natūralus kilimas gali kainuoti tiek pat, kiek ir jūsų sofa! Pateikiame šiek tiek informacijos apie skirtumus tarp natūralaus pluošto ir sintetinių kilimų:


Natūralūs pluoštai

Natūralaus pluošto kilimai yra pagaminti iš natūralių medžiagų, kurių sudėtyje nėra toksiškų cheminių medžiagų. Jie yra siūti, rišti ar plokščiai austi rankomis ir jie daug patvaresni nei sintetiniai pluoštai. Nenuostabu, kad natūralūs pluoštai daug draugiškesni aplinkai ir neišskiria kenksmingų dujų. Štai keletas dažniausiai sutinkamų natūralaus pluošto kilimų:


Medvilniniai kilimai

Medvilniniai kilimai yra minkšti liesti, juos lengva nudažyti ir paprastai būna pinti arba plokščio audimo. Jie ypač patvarūs ir juos galima skalbti skalbimo mašinoje, todėl yra idealus pasirinkimas namams, kuriuose yra vaikų ar augintinių. Medvilniniai kilimai taip pat yra pigesni nei kitų natūralių medžiagų, pavyzdžiui, vilnos, kilimai.


Skalbiamas eko kilimas

Skalbiamas eko kilimas


Džiuto ir sizalio kilimėliai

Šie atsinaujinančio pluošto kilimai yra tvirti, ilgaamžiai ir universalūs. Jų tankus pynimas leidžia sukurti įvairesnes tekstūras ir stilius, kurių negali pasiūlyti kiti natūralūs pluoštai. Keli džiuto ir sizalio kilimų trūkumai yra tai, kad jie šiurkštesni nei medvilniniai, o dėmes paprastai sunkiau pašalinti.


Šilko kilimai

Šis natūralus pluoštas yra gerai žinomas dėl savo neprilygstamo minkštumo ir subtilių, prabangių savybių. Nors šilkas traukia būtent dėl prabangios išvaizdos, kuri atsiranda dėka išskirtinio pluošto blizgumo, ilgaamžiškumo sumetimais jis dažnai derinamas su vilna.


Vilnos kilimai

Vilna yra geriausias natūralus ilgaamžiškumo ir minkštumo derinys, todėl ji plačiai naudojama kilimų gamyboje. Ji lengvai dažoma, ilgai išlaiko spalvą ir formą. Šis pluoštas atstumia skysčius, tačiau yra linkęs “burbuliuotis ir šertis”.


Skalbiamas vilnos kilimas

Skalbiamas vilnos kilimas


Sintetiniai pluoštai

Sintetiniai kilimai dažniausiai masiškai gaminami mašininėmis staklėmis. Šie kilimai yra lengvai pritaikomi, tačiau jie audžiami iš naftos pagrindu pagamintų pluoštų, o tai yra neatsinaujinantys ištekliai. Štai keletas dažniausiai sutinkamų sintetinio pluošto kilimų:


Nailono kilimai

Šis dirbtinai sukurtas pluoštas atrodo kaip šilkas, yra stiprus ir patvarus. Jį lengva valyti, galima nudažyti praktiškai bet kokiomis spalvomis, tačiau dažniausiai jis dažomas rūgštiniais dažais. Tačiau ilgoje perspektyvoje šis dažymo būdas pasižymi blukimu.


Poliesterio kilimai

Poliesterio kilimai yra vertinami dėl savo patvarumo ir patrauklios kainos. Ši medžiaga yra atspari pelėsiui ir gerai atlaiko trintį, jei nėra naudojama ypač intensyviai. Didžiausias poliesterio pluošto trūkumas yra tas, kad riebalai ant jo palieka dėmes, kurių praktiškai neįmanoma išvalyti.


Polipropileno kilimai

Polipropileno kilimai yra daug pigesni nei nailoniniai, be to, jie yra minkšti ir lengvai valomi. Ši medžiaga yra atspari pelėsiui ir neblunka saulės šviesoje, todėl tai idealus pasirinkimas lauke. Stenkitės ant šių kilimų nestatyti sunkių baldų, taip pat jų nejudinti, nes trintis gali palikti žymes ir sukelti negrįžtamus pažeidimus.


Kilimas Focus

Kilimas Focus


Tikimės, kad vadovaudamiesi šiais patarimais, lengviau išsirinksite kilimo medžiagą, tinkančią jūsų namams ir gyvenimo būdui.