Kaip namuose derinti apvalų kilimą

Baltas kilimas City Shaggy

Baltas kilimas City Shaggy


Apvalūs kilimai suteikia daugybę galimybių, kurių negali pasiūlyti stačiakampio ar kvadrato formos kilimai. Jie lengvai telpa netaisyklingose, išlenktose ar ankštose erdvėse, sušvelnina itin taisyklingos formos kambarius, taip pat mažas patalpas paverčia vizualiai erdvesnėmis ir atviresnėmis. 

Apvalūs kilimai sukurti tam, kad taptų vienu iš pagrindinių kambario akcentų. Jie susilaukia ženkliai daugiau dėmesio nei tiesiog ištisinė kiliminė danga. Palyginus su paprastu stačiakampiu kilimu, pastebėsite, kad apvalus kilimas tikrai išsiskiria, ypač kai jis pasižymi išskirtiniu raštu ar spalva.


Patarimai, kaip derinti apvalų kilimą

Renkantis apvalaus kilimo dydį ir stilių, pirmiausia turite įvertinti savo namų interjerą bei vietą, kurioje planuojate jį tiesti. Kilimas turėtų užpildyti didžiąją dalį erdvės, tad svetainei jums tikriausiai prireiks didelio apvalaus kilimo, tuo tarpu prieškambaryje tiks mažesnio skersmens kilimas. 


Apvalus kilimas Mefe

Apvalus kilimas Mefe


Prieš renkantis spalvą ir medžiagą, pirmiausia turėtumėte nuspręsti, ar siekiate, jog kilimas išsiskirtų, ar pageidaujate, jog jis natūraliai susilietų su likusiu namų interjeru. Jei norite į savo namus įnešti šiek tiek spalvų, kilimas yra paprastas būdas tai padaryti. Įvertinkite kitas pagrindines savo namų spalvų ir, kad sukurtumėte darnų vaizdą, įsitikinkite, kad jūsų pasirinktas kilimas su jomis susilieja.


Kuriame kambaryje geriausiai tinka apvalus kilimas?

Apvalus kilimas puikiai tinka neįprastose erdvėse, pvz., prieškambariuose ar mažesnėse vietose, kurioms norite suteikti šilumos ir tekstūros, bet negalite įtalpinti standartinio stačiakampio kilimo. Apvalūs kraštai taip pat gali sušvelninti minimalistines erdves, kuriose daug aštrių, geometrinių linijų.


Ar ant apvalių kilimų galima statyti baldus?

Paprastai kalbant, kilimas turėtų būti pakankamai didelis, kad ant jo tilptų visi jūsų baldai ir taip jis “įrėmintų” erdvę. Kilimo kraštai turėtų šiek tiek išlįsti iš baldų, po kuriais jis yra, tačiau tam tikra grindų dalis turėtų likti matoma. Jei kilimas per mažas, visa kita taip pat atrodys neproporcinga ir kilimas tiesiog neatrodys kaip pagrindinis jūsų interjero elementas.


Apvalus geltonas kilimas Bunny

Apvalus geltonas kilimas Bunny


Ar kampuotas staliukas tinka ant apvalaus kilimo?

Apvalus stalas ant apvalaus kilimo vizualiai atrodo harmoningai, tačiau ant tokio kilimo galite drąsiai statyti ir kampuotą staliuką - tik pasirūpinkite, kad kilimas būtų gerokai už jį didesnis ir jų formos nekonkuruotų tarpusavyje. Jei kilimą tiesiate po valgomojo stalu, pasirūpinkite, jog atitraukus kėdes jos taip pat liktų ant kilimo.


Ar apvalūs kilimai turėtų būti kambario viduryje, ar juos galima tiesti pakraštyje?

Vėlgi, tai priklauso nuo kambario. Prieškambario viduryje patiesto kilimo simetrija atrodo nuostabiai ir pakelia nuotaiką, tačiau išcentruoti apvalūs kilimai netikėtai dailiai atrodys miegamajame – tiesiog vieną patieskite prie lovos šono arba po skaitymo kėde kampe. Šiek tiek individualumo be jokių rūpesčių...