Kaip pasirinkti jūsų gyvenimo būdui tinkamą kilimą


Parinkti tobulą kilimą gali būti sunku net labiausiai patyrusiems dekoratoriams. Nuo naminių gyvūnėlių iki grindų ar Feng Shui principų - yra daugybė veiksnių, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis tinkamą kilimą. Jei bent vienas jūsų kilimo aspektas neatitinka aplinkos, ilgainiui tai jums gali pradėti kelti problemas.


Kokybiški kilimai yra gana brangūs, todėl būtų apmaudu išsirinkti tokį, kuris paprasčiausiai netinka jūsų gyvenimo būdui. Štai kodėl mes nusprendėme pasidalinti patarimais, kaip tai padaryti teisingai, jog vėliau netektų gailėtis.


1 žingsnis: atkreipkite dėmesį į sąlygas kambaryje

Pirmas dalykas, kurį reikia padaryti renkantis kilimą savo erdvei - atsižvelgti į kambario dydį, formą ir baldų išdėstymą. Paprastai vidutinio dydžio kambariuose kilimas tiesiamas taip, kad tarp kilimo kraštų ir sienų liktų 25-50 cm tarpas.


Taip pat reikėtų atsižvelgti į tai, kokioje patalpoje tiesite kilimą. Štai keletas taisyklių, kurių reikėtų laikytis įvairių tipų kambariuose:

  • Valgomasis: jūsų pasirinktas kilimas turi būti pakankamai didelis, kad valgomojo kėdės, jas pastūmus atgal, neliestų grindų.

Skalbiamas vilnos kilimas Winter Calm

Skalbiamas vilnos kilimas Winter Calm


  • Miegamasis: galite rinktis tokio dydžio kilimą, kuris užimtų visą plotą po lova ir naktiniais staliukais, arba tokį, kurio dydis būtų maždaug 2/3 lovos dydžio.
  • Svetainė su baldais prie sienos: rinkitės tokį kilimą, ant kurio tilptų kavos staliukas ir priekinės baldų kojos.
  • Svetainė be baldų prie sienos: atviros koncepcijos svetainėse turi būti kilimėlis, ant kurio tilptų visos kambario kėdės ir stalai.

Kitas veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti renkantis kilimą, yra grindų tipas, ant kurio jis bus tiesiamas. Pateikiame grindų tipų ir prie jų tinkančių kilimų sąrašą.

  • Kilimas: rinkitės tokį kilimo storį, kuris kontrastuotų su apačioje esančiu kilimu, ir tokią kilimo spalvą, kuri per daug nesiskirtų nuo apatinio kilimo spalvos. Plokščio audimo kilimai paprastai puikiai tinka ant kiliminės dangos.
  • Betoninės/akmeninės grindys: Tieskite vilnonį kilimą, kuris tokioms grindims suteiks šilumos.
  • Tamsios medienos grindys: jei kambarys yra modernaus stiliaus, pasirinkite šviesios spalvos ir paprasto rašto kilimą. Jei norite spalvų, rinkitės ryškios spalvos kilimą, kuris papildytų tamsią medieną.


Kilimas Sevilla

Kilimas Sevilla


  • Šviesios medinės grindys: raštuotas kilimėlis puikiai išsiskirs vienspalviame kambaryje su šviesios medienos grindimis. Be to, apsvarstykite galimybę įsigyti didesnį kilimą, nes nešvarumai daug geriau matomi ant šviesių grindų.


2 žingsnis: įvertinkite namų gyventojus

Jūsų gyvenimo būdas turėtų vaidinti didelę reikšmę renkantis kilimą, ypač jei turite augintinių ir/arba vaikų. Jei turite naminių gyvūnėlių ir/arba vaikų, venkite labai šviesių spalvų ir pasirinkite kilimą, pagamintą iš sintetinių medžiagų. Tinkamiausios sintetinės medžiagos būtų polipropilenas, poliesteris, akrilas ir olefinas. Iš šių pluoštų lengviau išvalyti dėmes ir jie nesugeria nepageidaujamų kvapų.

Jei pas jus namuose nuolatos lankosi svečiai, geriausiai tiktų plokščio pynimo raštuotas kilimas. Ant tokio kilimo dėmės matysis mažiau, taip pat jis ne taip greitai nusidėvės.Apvalus skalbiamas kilimas Laimingasis

Apvalus skalbiamas kilimas Laimingasis


3 žingsnis: būkite realistiški

Paskutinis, bet ne mažiau svarbus dalykas - realiai įvertinkite pastangas ir laiką, kurį norite skirti savo kilimui. Kilimams reikia gana daug priežiūros, juos reikia dažnai pasukti ir išsiurbti. Skirtingai nuo ilgaplaukių kilimų, plokščio audimo kilimus lengviau siurbti ir juos netgi galite puikiu senoviniu būdu “išdaužyti” lauke.