Kaip pasirinkti tinkamo dydžio kilimą

Kilimas Mista 2553

Kilimas Mista 2553


Kilimai gali būti naudojami padalinti erdvę kambaryje arba atskirti zonas, o dar svarbiau – vizualiai išplėsti erdvės jausmą patalpoje. Kilimas turi būti tinkamo dydžio, kad tilptų jūsų kambaryje ir komponuotųsi su jame esančiais baldais.


Trys kilimų panaudojimo būdai, kurias verta apsvarstyti:


1. Zonų kilimai

Zonų kilimai tinka tiek dideliems, tiek mažiems kambariams – tai šiuolaikinis “oversize” metodas. Atviro tipo gyvenamojoje erdvėje kilimai gali atskirti poilsio zoną nuo valgomosios dalies. Tokiu atveju skirtingų zonų baldai yra statomi ant atskiro didelio kilimo. Jūsų akis “matuos” kambario dydį pagal kilimą, todėl šiuo atveju jis atrodys didesnis ir platesnis.

SVARBUS PATARIMAS - ant raštuotų kilimų nusidėvėjimas matomas ženkliai mažiau.

Jei jūsų kilimas bus „kilimas-kurį-turi-neturėdamas-kilimo“, įsitikinkite, kad tarp kilimo kraštų ir sienų liktų 20–30 cm tarpas. Zonų kilimai paprastai būna 2,5 x 3,5 arba 3 x 4 m dydžio.


2. Inkaro tipo kilimai

Tai yra 50/50 kilimas, kai baldai yra pusiau ant kilimo, pusiau ant žemės. Toks metodas “įtvirtina” erdvę ir taip pat atskiria zoną. Tačiau inkaro metodas visiškai netinka valgomajame - valgomojo kilimas turi būti pakankamai didelis, kad net ir atitraukus kėdes nuo stalo, jos vis tiek liktų ant kilimo. Išimtis iš taisyklės yra karvių odos ar tokią odą imituojantys kilimai. Inkaro tipo kilimai paprastai būna 2 x 3 arba 2,5 x 3,5 m dydžio.


3. Salos tipo kilimai

Salos tipo kilimai yra pats mažiausias kilimų variantas. Šie kilimai tiesiami erdvėje tarp sofos ir kėdžių ar fotelių. Tačiau šiuo atveju itin svarbu išlaikyti proporcijas - kilimas turi atitikti sofos ilgį. Tad rinkitės sofos ilgio kilimą ir visa kompozicija atrodys puikiai. Taip pat atkreipkite dėmesį į tarpelius - turėtumėte išlaikyti maždaug 10-20 cm atstumą tarp baldų ir kilimo krašto ir šis tarpas turėtų būti toks pat visose pusėse. 

Jei nesate tikri, kokio dydžio kilimas jums reikalingas, matavimui pasitelkite pagalbines priemones - laikraščius, lipnią juostelę ar net keletą paklodžių. Nes net 10 cm skirtumas į vieną ar kitą pusę gali visiškai pakeisti jūsų kambario vaizdą!