Kaip teisingai pasirinkti kilimo spalvą


Kilimas yra vienas pagrindinių bet kurio kambario aksesuarų, tad labai svarbu, o kartu ir sudėtinga, jam parinkti tinkamą spalvą. Dažniausiai žmonės renkasi skirtingus kilimus prieškambariui, miegamajam, svetainei, virtuvei ir t.t., derindami juos prie atitinkamo kambario dekoro. Galbūt mintyse jūs jau turite pageidaujamą spalvų derinį savo namams ar net atskiriems kambariams. Mes rekomenduojame kilimo spalvą rinktis atsižvelgiant į kambario sienas, nes taip jis atrodys jaukesnis ir labiau “išbaigtas”. Dalinamės keletu patarimų, kaip pasirinkti tinkamą kilimo spalvą:


Sodrios spalvos

Jei jūsų kambario sienos baltos ar labai šviesios, rinkitės sodrių ar tamsių spalvų kilimą, pvz. jūros mėlynumo, miško žalumos ar kaštono rudumo. Toks kilimas tikrai išsiskirs ir patalpai suteiks ypatingos auros. Mes tikrai nerekomenduotume rinktis tamsios spalvos kilimo kambariui, kuris ir taip yra tamsus, nes taip jis gali atrodyti labai niūrus. Sodrių spalvų kilimus tieskite kambariuose, kuriuose pakanka natūralios saulės šviesos - kambarys atrodys šiltas ir patrauklus. Tamsių atspalvių rytietiški kilimai visada atrodo nuostabiai!


Marmuro imitacijos glamour kilimas

Marmuro imitacijos glamour kilimas


Šviesios spalvos

Jei norite, kad maža namų erdvė vizualiai atrodytų didesnė, rinkitės šviesios spalvos kilimą. Taip pat, jei namų sienos dažytos tamsia spalva, šviesus kilimas sukurs dailų kontrastą. 


Kontrastingos spalvos

Švelnių ar prislopintų spalvų kilimai puikiai dera kambaryje, kurį puošia dekoratyvinės pagalvėlės, taip pat dera su oranžinių, raudonų ar geltonų atspalvių tapetais. Ir atvirkščiai, jei namie dominuoja balta, smėlio ar pilka spalva, patieskite ryškiaspalvį ar raštuotą kilimą ir jis taps pagrindiniu kambario akcentu.


Šaltos spalvos

Šaltų spalvų, tokių kaip levandos, nefrito ar ledo mėlio kilimai sukuria miegamajame malonų raminantį efektą.


Pastelinis kilimas

Pastelinis kilimas


Kilimų spalvų tonai

Dabar, kai jau žinote apie galimas kilimų spalvas ir kaip jas pasirinkti, aptarkime šių spalvų tonus. Spalvų tonai yra įvairūs kilime sutinkami atspalviai. Įsidėmėkite šiuos patarimus, prieš rinkdamiesi savo namams tinkamiausia kilimą!


Derantys spalvų tonai

Jei erdvėje, pvz. valgomajame, norite sukurti elegantišką ir oficialią atmosferą, įsitikinkite, kad likęs kambario dekoras dera prie kilimo atspalvių ir raštų. Atsižvelgti reikėtų į baldus, dekoro elementus ir paveikslus. Raudonų ir auksinių atspalvių rytietiški kilimai bet kurią erdvę paverčia karališka. Įrėminkite paveikslus to paties aukso atspalvio rėmuose, įsigykite to paties atspalvio stalo indus ir turėsite tobulą oficialų valgomąjį. 


Prislopinti spalvų tonai

Ramiems namų kampeliams, tokiems kaip miegamasis, rinkitės šviesias, prislopintas spalvas, kurios padės atsipalaiduoti ir nusiraminti prieš miegą. Priderinkite kilimą prie lovos užkloto, paveikslų bei baldų ir galėsite mėgautis SPA atmosfera savo pačių namuose!


Ryškios spalvos

Ryškių ir gyvų spalvų kilimai taps pagrindiniu bet kurio kambario akcentu. Siekiant didžiausio efekto, derinkite ryškiaspalvį kilimą prie sienų spalvos. Jei kurdami panašių spalvų schemą taip pat įtrauksite dekoratyvines pagalvėles, vazas ir stalo lempas, be didelio vargo susikursite erdvę, kuri atrodys lyg sukurta profesionalaus interjero dizainerio!


Kilimas Mundo

Kilimas Mundo


Papildančios spalvos

Prisiminkite spalvų ratą iš dailės pamokų mokykloje. Spalvos, esančios priešingose rato pusėse, yra papildančios spalvos. Tai būtų raudona ir žalia, oranžinė ir mėlyna, geltona ir violetinė. Taip, tokie grynų spalvų deriniai gali atrodyti labai ektremaliai, tačiau jų prislopinti atspalviai gali sukurti tikrą dizaino magiją!  Įsivaizduokite šviesias gelsvas sienas su sodriu purpuriniu kilimu ir kitais violetinių atspalvių dizainų elementais. 


Raštuoti

Raštuoti kilimai visada buvo populiarus pasirinkimas. Atminkite, kad kilimo raštas ne visada turi derėti prie likusio interjero! Kalbant apie interjero dizainą, nėra nustatytų jokių griežtų taisyklių. Nesirūpinkite, ar kilimas nėra per daug raštuotas. Vietoje to sutelkite dėmesį į kambario dizaino elementų susiejimą su pasirinktu kilimu. Įsitikinkite, kad medžiagos, tekstūros ir spalvos dera kartu. Tačiau jos neprivalo būti vienodos. Pavyzdžiui, įsivaizduokite baltą ir smėlio spalvos avikailio kilimėlį miegamajame, geltoną lovos užklotą ir levandų spalvos vilnonį pledą ant baltos odinės kėdės. Ši tekstūrų, medžiagų ir spalvų kombinacija puikiai derės ir sukurs labai jaukią bei malonią erdvę! Taip pat įsivaizduokite svetainę su juodai baltu zebro rašto kilimėliu, juodo aksomo sofa, baltu metaliniu televizoriaus stovu ir baltomis sienomis. Šis derinys kambariui suteiks išskirtinio ir šiuolaikiško patrauklumo.