Kilimėlis vonios kambariui

Kilimėlis yra svarbus bet kurio vonios kambario apdailos elementas. Jis sujungia likusį vonios dekorą, o kojų pirštukams po maudynių malonu ir šilta. Labai svarbu sukurti tą jaukų jausmą, kurio dauguma žmonių trokšta savo vonios kambaryje, tačiau iš tikrųjų pasirinkti tinkamą kilimėlį gali būti gana sunku.

Renkantis tokį, atrodytų, paprastą aksesuarą reikia atsižvelgti į daugybę veiksnių. Nuo dizaino, patogumo iki to, ar jis tikrai tilps jūsų vonios erdvėje – pirkdami kilimėlį turite į daug ką atsižvelgti. Laimei, jūs skaitote tinkamą straipsnį. Štai viskas, ką reikia žinoti renkantis tobulą vonios kilimėlį.


Apvalus rožinis skalbiamas kilimas POSH

Apvalus rožinis skalbiamas kilimas POSH


Išmatavimai

Pirmasis žingsnis renkantis tobulą vonios kambario kilimėlį yra tinkamas erdvės išmatavimas. Nėra nieko labiau nuviliančio, kaip įsigyti kažką, kas netinka, todėl skirkite laiko ir įsitikinkite, kad viską atlikote teisingai!

Išmatuokite visą vonios kambario erdvę, kurioje planuojate tiesti kilimėlį, kad įsitikintumėte, jog jis visais atžvilgiais tinka numatomoje vietoje. Būtinai atkreipkite dėmesį į visus kampus ir išsikišimus, kurie gali turėti įtakos kilimėlio įtalpinimui.

Kai turėsite tikslius vonios kambario išmatavimus, tinkamo dydžio kilimėlį išsirinksite daug lengviau. Juk ieškote tobulo varianto savo vonios kambariui!


Skalbiamas vonios kilimėlis Topia Taupe

Skalbiamas vonios kilimėlis Topia Taupe


Darna

Jūsų tobulas kilimėlis taip pat turi derėti prie vonios kambario ir estetikos požiūriu. Jei kilimėlis nedera prie vonios kambario interjero, jo išvaizda gali visiškai nedžiuginti. Tuo pačiu metu Jūs nenorite, kad jūsų kilimėlis “pradingtų” vonios kambaryje, todėl rinkdamiesi jo stilių atsižvelkite į šiuos niuansus:

- Atkreipkite dėmesį į dušo užuolaidų, rankšluosčių, langų roletų/romanečių ir kitų svarbių vonios kambario aksesuarų spalvas.

- Rinkitės labiau prislopintas spalvas, pvz., pilką arba kreminę, jei norite prie kilimėlio priderinti rankšluosčius. Ryškių spalvų derinimas kartais gali būti itin sudėtingas.

- Jei vonios kambaryje daug raštų, rinkitės vienspalvį kilimėlį ir derinkite jį su akcentinėmis dekoro spalvomis.

- Jei jūsų vonios kambarys vienspalvis, rinkitės raštuotą kilimėlį, kuriame dominuoja kelios ryškios spalvos


Sudėtis

Renkantis vonios kilimėlio sudėtį reikia atsižvelgti į du svarbius niuansus – patvarumą ir patogumą. Vonios kilimėliai nuolatos sušlampa, todėl svarbu pasirinkti tokį, kuris būtų patvarus ir tarnautų ilgiau nei kelis mėnesius. Tuo pačiu tikriausiai norite pasirinkti tokį, kuris būtų minkštas liesti ir padarytų jūsų vizitus į vonios kambarį malonesniais. Abu šiuos kriterijus atitinka dvi medžiagos – egiptietiška medvilnė ir šenilas.

Egipto medvilnės kilimėliai yra itin minkšti ir žinomi dėl savo savybės sugerti drėgmę. Jie taip pat džiūsta daug greičiau nei kitų rūšių audiniai ir nesulaiko nepageidaujamų kvapų. Tokio tipo kilimėliai paprastai kainuoja šiek tiek brangiau, tačiau jie tarnauja puikiai.

Jei norite sutaupyti keletą eurų, bet vis tiek pageidaujate minkšto ir patvaraus vonios kilimėlio, puiki alternatyva yra šenilo kilimėlis. Šis audinys pasižymi visomis puikiomis egiptietiškos medvilnės savybėmis, o kainuoja mažiau!


Skalbiamas kilimas Cotton Flower

Skalbiamas kilimas Cotton Flower


Saugumas

Kadangi jūsų vonios kilimėlis nuolatos sušlaps ir ant jo dažnai lipsite, svarbu įsitikinti, kad jis tvirtai laikosi ant grindų. Vienas iš pagrindinių vonios kilimėlių tikslų yra apsaugoti mus nuo parkritimo!

Rinkdamiesi kilimėlį nepamirškite apžiūrėti jo apačios ir viršutinės dalies. Atkreipkite dėmesį į tokius žodžius kaip „neslystantis“ ir, jei turite galimybę, apžiūrėkite kilimėlį parduotuvėje.


Galimybė skalbti

Po kelių mėnesių Jūsų vonios kilimėlis neišvengiamai bus gana purvinas, todėl labai svarbu pasirinkti tokį, kuris galėtumėte paprastai išvalyti. Būtų idealu, jei jį galėtumėte išskalbti skalbimo mašinoje.

Šiame straipsnyje rasite visą informaciją, į ką reikia atsižvelgti renkantis tobulą vonios kilimėlį. Dabar esate pasiruošę išsirinkti tobulą vonios aksesuarą ir išlaikyti jį nepriekaištingą artimiausioje ateityje!