Kilimų privalumai

Ar norite neišleisdami daug pinigų suteikti savo namams stilingumo? Ar norite, kad jūsų erdvė būtų šiltesnė, patrauklesnė ir jaukesnė? Ar norite paslėpti dėmę ant kiliminės dangos ar medinių grindų, kurios niekaip nepavyksta pašalinti? Gal turite mažų vaikų ar augintinių? Jei atsakymas į bent vieną iš šių klausimų yra teigiamas, geriausias sprendimas yra įsigyti kilimą. Kilimai turi daugybę privalumų, į kuriuos dažnai iš anksto neatsižvelgiama kuriant interjero dizainą. Toliau pateikiame kelis pagrindinius kilimų pranašumus:


Kreminis kilimas Casablanca

Kreminis kilimas Casablanca


Paslėpti dėmes, kurios neišsivalo

Jei turite kiliminę dangą, medines grindis ar plyteles, žinote, kaip sunku pašalinti įsisenėjusias dėmes. Užuot atlikę sudėtingą ir brangų grindų lakavimo ar kiliminės dangos perklojimo procesą, įsigykite kilimą ir uždengsite negražias vietas ant grindų. Šis metodas ypač pagelbėja, jei nuomojatės būstą ir neturite galimybės visam laikui pakeisti grindų ar kiliminės dangos. Kilimas yra puikus būdas paslėpti dėmes ir suteikti nuomojamam būstui individualumo.


Smėlio spalvos skalbiamas kilimas LATIO

Smėlio spalvos skalbiamas kilimas LATIO


Sumažinti sąskaitas už šildymą

Kilimai ne tik skatina šilumos jausmą jūsų namų erdvėje, bet ir tiesiogine prasme suteikia šilumos. Lietuviškomis žiemomis svarbu apšiltinti namą visomis įmanomomis priemonėmis. Su kilimo pagalba galite pridėti šilumos ir suteikti savo namams stilingumo. Kilimai prideda šiluminės varžos, žymimos R raide. Šiluminė varža nurodo kaip gerai medžiaga geba izoliuoti ir nepraleisti šilumos. Remiantis tyrimais, kilimai gali izoliuoti erdvę maždaug 10 kartų geriau nei kietmedžio grindys. Ši papildoma izoliacija itin praverčia cokoliniuose aukštuose ar rūsiuose, kur grindys gali būti itin šaltos. Norėdami išgauti dar daugiau šilumos, po kilimu patieskite kilimo paklotą. Paklotas ne tik užtikrins, kad kilimas išliks vietoje, bet ir suteiks papildomą izoliacijos sluoksnį.


Palengvinti vaikščiojimą po namus

Akivaizdu, kad kilimai yra minkštesni nei kietmedžio ar plytelių grindys. Tad neužginčysite, kad vaikščioti ar stovėti ant kilimų tikrai patogiau nei ant kieto paviršiaus grindų. Kilimai ne tik malonūs ir minkšti, bet ir labai lankstūs. Šio lankstumo dėka kilimas sugeria judesius ir sumažina kūno spaudimą. Jei dirbate stovėdami arba žinote, kad tam tikroje vietoje stovėsite ilgą laiką, būtinai patieskite kilimą. Kaip minėta anksčiau, kilimo pagrindas yra naudingas norint pridėti papildomos izoliacijos. Šis pagrindas taip pat suteikia papildomos absorbcijos. Jis padidina sukibimą, todėl kilimas liks vietoje net ir daug judant. 


Kilimas COZY 8875 Wood

Kilimas COZY 8875 Wood


Apsaugoti vaikus ir augintinius

Kilimai taip pat padeda mažiems vaikams ir augintiniams lengviau išlaikyti pusiausvyrą. Jei turite kūdikį, kuris dar tik mokosi vaikščioti, arba seną šunį, kurio regėjimas jau gerokai sumenkęs, kilimas taps puikiu “apsauginiu tinklu”. Daug maloniau suklupti ant minkšto kilimėlio nei ant kietų grindų. Kilimas “palengvins” kritimą ir sukels mažiau mėlynių ir ašarų.


Dvipusis skalbiamas kilimas Gelato Green

Dvipusis skalbiamas kilimas Gelato Green


Atnaujinti kambarį

Žinoma, tai dar viena svarbi priežastis įsigyti kilimą. Nustebsite, kokią galią turi šis dizaino elementas  paversti erdvę iš niūrios į nepakartojamą. Rinkoje rasite daugybę skirtingų kilimų, besiskiriančių raštais, spalvomis, tekstūromis, forma ir kt. Neabejotinai rasite tokį kilimą, kuris būtų išskirtinis ir drąsus arba susilietų su jau esamu jūsų kambario stiliumi ir viską sujungtų.


Sumažinti triukšmą

Jei apačioje Jūsų gyvena kaimynai, jie tikrai apsidžiaugs išgirdę, jog ruošiatės įsigyti kilimą. O patiesus kilimą jie iš tikrųjų nebegalės nieko išgirsti. Kilimai erdvėje ženkliai sumažina triukšmo lygį. Jie sugeria garsą ir aidą, todėl žingsniai skamba daug tyliau.


Apvalus auksinis kilimas FUN

Apvalus auksinis kilimas FUN


Palaikyti švarią erdvę

Paskutinis, bet ne mažiau svarbus dalykas – kilimus išvalyti daug lengviau nei kiliminę dangą ar medines grindis. Jums nereikės atlikti daug laiko ir lėšų reikalaujančio visų grindų perlakavimo ar kiliminės dangos išardymo ir išnešimo proceso. Jei netyčia kilimą ištepėte, galite jį tiesiog susukti ir nunešti į profesionalią valyklą. Profesionalai sugeba pašalinti dėmes praktiškai iš bet kokio pluošto kilimo.