Populiariausi kilimų stiliai Jūsų svetainei

Populiariausi kilimų stiliai jūsų svetainei

Ne paslaptis, kad tobulas kilimas yra paskutinis bet kurioje svetainėje reikalingas akcentas. Kilimai yra būtinas dekoro elementas: pradedant nuo optinio erdvės išplėtimo iki elementaraus patogumo ar net pagrindinio interjero elemento funkcijos. Dar daugiau - ypač svarbu tinkamai parinkti kilimą svetainei, nes žmonės paprastai didžiąją laiko dalį praleidžia būtent joje.

Kilimų pirkimas gali būti bauginantis dėl gausios formų, dydžių, spalvų, audinių, raštų ir kt įvairovės. Štai keletas geriausių kilimų stilių, kurie padės jums šioje paieškoje.

Kilimas ROYAL G021

Kilimas ROYAL G021


Visų pirma, jūsų svetainės dydis ir forma turės lemiamą įtaką renkantis tinkamiausią kilimą. Jei turite daug vietos, apvalus kilimas gali būti puikus ir unikalus aksesuaras, nes šios formos kilimų paprastai nematote gyvenamuosiuose kambariuose. Be to, apvalus kilimas, patiestas po kavos staliuku arba po sofos kojomis, gali suteikti žaismingumo.

Mažesnėje svetainėje tradicinis stačiakampis kilimas gali optiškai padidinti erdvę. Jei visi baldai kambaryje liečiasi su kilimu, tai tikrai padės suvienodinti erdvę ir interjerui suteiks vientisumo. Taip pat žiūrėkite, kad spalvos derėtų tarpusavyje ir visi jūsų svetainės dizaino elementai kartu atrodytų harmoningai.


MANDALA

Mandala yra sudėtingas, abstraktus dizainas, formuojamas iš apskritimo centro. Apvalus tokio dizaino kilimas gali minimalistinei svetainei suteikti estetiško patrauklumo. Svarbu pastebėti, kad mandalos dizaino kilimai ypač stilingai atrodo svetainėje su neutralios spalvos baldais. Kad kambarys atrodytų kaip visuma, kilimo spalvą derinkite prie pagalvių, užuolaidų ar pledo spalvos. 

Apvalus juodas kilimas FUN

Apvalus juodas kilimas FUN


VIENSPALVIAI

Jei jūsų svetainės baldai ar sienos yra raštuoti, geriausias pasirinkimas būtų vienspalvis apvalus ar stačiakampis kilimas. Tai patikimas būdas susieti visus kambaryje esančius dizaino elementus. Mažesnėje svetainėje po sofa, kavos staliuku ir foteliais patiestas didelis vienspalvis kilimėlis erdvę pavers optiškai didesne, nei ji yra iš tikrųjų.

Kreminis kilimas FLUFFY

Kreminis kilimas FLUFFY


GYVŪNŲ KAILIS

Gyvūnų kailių kilimai tikrai yra madingi. Jei ieškote akis traukiančio aksesuaro, tai yra geriausias pasirinkimas.

Tačiau jei jūsų biudžetas neleidžia įsigyti natūralaus kailio kilimo, rinkoje rasite daugybę fantastiškų dirbtinio kailio kilimų.

Štai keletas madingų gyvūnų kailio kilimų idėjų:

- Avikailis: tobulai tinka siekiant padaryti svetainę jaukesne. Jie taip pat puikiai dera bet kokiame interjere, nes dažniausiai būna neutralių spalvų - baltų, kreminių, smėlio arba pilkų atspalvių.

- Karvės oda: derinkite karvės odos kilimą su medienos baldais, taip namuose sukurdami patrauklų “Country” stilių. Norėdami sukurti eklektišką, šiuolaikišką interjerą, tieskite šį kilimą kambaryje su stiklo ir metalo akcentais.

- Zebro oda: tikrai drąsiausias pasirinkimas iš visų gyvūnų kailio raštų kilimų. Tai labai išskirtinis aksesuaras, tačiau jei jūsų svetainė neutralių spalvų arba joje dominuoja balta/juoda spalvos, jis tobulai derės.Zebro odos imitacijos kilimas

Zebro odos imitacijos kilimas


ILGAPLAUKIAI

Panašiai kaip ir avikailiai, ilgo plauko kilimai svetainei suteikia šilumos. Ant tamsesnio medžio grindų arba šalia odinės sofos kilimo minkštumas sukurs akiai malonų kontrastą. Priklausomai nuo spalvos, jis gali papildomai “įnešti” ir vintažinio atspalvio. Septintajame ir aštuntajame dešimtmetyje ilgaplaukiai kilimai buvo labai populiarūs ir jie vėl grįžta į madą. Jei žavitės senoviniais baldais, ilgo plauko kilimas puikiai papildys Jūsų svetainę. Tiesiog atminkite, kad šio stiliaus kilimai reikalauja ypatingos priežiūros.Pilkas shaggy kilimas SOFFI

Pilkas shaggy kilimas SOFFI


ORNAMENTUOTI

Jei siekiate būti originalūs, kitas puikus pasirinkimas yra ornamentuoti kilimai. Jei mėgstate eksperimentuoti su tekstūromis ir raštais, ornamentais puoštus kilimus galima dailiai suderinti su aksominiais ar zomšiniais baldais. Laimei, šių kilimų besama įvairių spalvų ir stilių, tad tikrai rasite tinkamą kilimą bet kuriai svetainei.

Be to, renkantis kilimą savo svetainei svarbu atsižvelgti į tai, kas naudos šią namų erdvę. Jei turite vaikų ar augintinių, pirkdami kilimą  atsižvelkite į jo praktiškumą. Tamsios spalvos yra geriausias pasirinkimas siekiant išvengti matomų dėmių ar pėdsakų. Tačiau jei turite šviesaus kailio augintinį, tamsių spalvų geriau vengti. 

Galiausiai nepamirškite, jog kilimo paieška turi būti smagi, ir nebijoti rizikuoti – tinkamas kilimas gali visiškai pakeisti kambarį ir suteikti erdvei gyvybės.