5 sunkiausiai išvalomos kilimų dėmės

Skalbiami kilimai

Skalbiami kilimai


Kilimai suteikia taip trokštamos šilumos ir jaukumo daugelyje dažnai lankomų namų kampelių. Tačiau jei kilimais tinkamai nesirūpinsite, jie gali “apgyvendinti” net iki 200 tūkst. bakterijų viename kvadratiniame colyje. 

Deja, bet dėmės ant kilimų yra neišvengiama realybė. Kadangi ant jų nuolat “vyksta veiksmas”, visada išlieka rizika ką nors ant jų išpilti ar kitaip juos ištepti. 

Jei norite, kad jūsų kilimai atrodytų švarūs ir nauji, turite žinoti, kaip pašalinti ant kilimo atsiradusias dėmes. Šiame straipsnyje apžvelgsime dažniausiai pasitaikančias dėmių rūšis ir aptarsime, kokiais būdais galite jas įveikti. 


1. Kava

Žinoti, kaip iš kilimo pašalinti dėmes, yra labai svarbu, nes svetainės kilimui tikrai teks dažnai su jomis susidurti. Kavos dėmes sudėtinga pašalinti dažniausiai todėl, kad šis skystis ant kilimo patenka karštas. Karštis paskatina kilimo pluoštą atsiverti ir taip dėmė dar giliau įsiskverbia į kilimą. 

Pasitaiko atveju, kai kava, kad atrodytų tamsesnė, būna papildyta dirbtiniais dažikliais. Tokių dažų naudojimas dar labiau komplikuoja dėmės pašalinimą. 

Išliejus kavą, pirmiausia dėmę nusausinkite popieriniu rankšluosčiu ar sausa šluoste. Juos keiskite, kol sugersite didžiąją dalį skysčio. Tik netrinkite dėmės, nes taip ji tik dar giliau įsigers į kilimo pluoštą. 

Tada, šiek tiek šalto vandens užpilkite ant dėmės. Šis žingsnis padės atskiesti kavos dėme. Pakartotinai pridėkite prie dėmės švarią sausą pašluostę, taip iš kilimo pašalindami dar daugiau kavos skysčio.

Kai jau atrodo, kad daugiau skysčio pašalinti nebeįmanoma, metas imtis dėmės valymo. Indelyje sumaišukite vieną šaukštą skaidraus indų ploviklio su šaukštu skaidraus acto. Mišinį supilkite į su puodelius šilto vandens ir išmaišykite.

Paimkite švarią pašluostę ir sušlapinkite ją paruoštame mišinyje. Valykite dėmę pradėdami iš kraštų ir judėkite centro link. Kartokite šį procesą tol, kol dėmė nebebus matoma. 

Dar kartelį ant vietos, kurioje buvo dėmė, užpilkite šalto vandens. Sugerkite vandenį su šluoste, kol kilimas bus beveik sausas. Tuomet leiskite kilimui išdžiūti - kavos dėmė turėtų būti išnykusi. 

SVARBU - kuo ilgiau kavos dėmė liks ant kilimo, tuo sunkiau bus ją pašalinti. Jei turite galimybę, atsiradus tokiai dėmei kuo greičiau kvieskite į namus profesionalius dėmių šalintojus, nes kitu atveju dėmės išvalyti gali ir nebepavykti. 


2. Kraujas

Jei ant kilimo pateko kraujo, turite reaguoti greitai. Jei dėmė vis dar drėgna, pradėkite sugerdami kraują pašluoste ar popieriniu rankšluosčiu. Valykite dėmę pradėdami iš kraštų ir judėkite centro link.

Dubenyje sumaišykite du puodelius labai šalto vandens su šaukštu skaidraus indų ploviklio. Jokiu būdu nenaudokite šilto ar karšto vandens, kuris skatina kraujo krešėjimą. 

Pamirkykite pašluostę į pasiruoštą mišinį. Valykite šiuo mišiniu dėmę tol, kol jos nebebus matyti. Dar kartelį užpilkite ant dėmės vietos šalto vandens ir jį sugerkite sausa šluoste ar popieriniais rankšluosčiais.

Jei dėmės nepavyko išvalyti, skambinkite dėmių šalinimo specialistams. Jie naudoja specialius valiklius, kurie padės išvalyti dėmės likučius, kad jie amžiams neliktų ant kilimo. 


3. Raudonas vynas

Tikras malonumas pasimėgauti taure raudono vyno - žinoma, iki tol, kol jis išsilieja ant jūsų kilimo. Jei gurkšnojant vyną nutiko nelaimė, griebkite pašluostę ar popierinį rankšluostį ir skubiai nusausinkite dėmę. 

Kai sugėrėte visą skystį, kiek tai buvo įmanoma padaryti, paimkite gazuoto vandens buteliuką. Šiek tiek užpilkite ant dėmės ir vėl ją sausinkite. Gazuoto vandens burbuliukai padeda iš kilimo pašalinti raudoną spalvą. 

Kartokite procesą tol, kol dėmė nebebus matoma. Pašalinę raudoną spalvą čiupkite sausą pašluostę ir maksimaliai išdžiovinkite buvusios dėmės vietą. 

Jei dėmę ant kilimo palikote per ilgai, skambinkite profesionalams, kad padėtų ją pašalinti. Jie ras sprendimą ir vėl galėsite džiaugtis gražiu kilimu! 


4. Rašalas

Dėka jo cheminės sudėties, pašalinti iš kilimo rašalą daug sudėtingiau nei daugelį kitų dėmių. Jame gausu dažiklių, pigmentų ir alyvų.

Tokia sudėtis reiškia, kad jums prireiks specialaus valiklio, kad tokią dėmę pašalintumėte iš kilimo. Tačiau geriausia tokio tipo dėmes palikti specialistų rūpesčiui. Jie žinos, kaip pašalinti dėmę nesugadinant kilimo. 


5. Gyvūnų paliktos dėmės

Jei jūsų gauruotajam draugui jau yra ant kilimo nutikusi “nelaimė”, tikrai žinote, kaip sunku pašalinti tokią dėmę. Naminių gyvūnėlių šlapime yra vandens, fermentų, šlapimo rūgšties, karbamido ir cholesterolio. Negana to, jame besama geltono pigmento. 

Pradžioje gyvūnų šlapimas būna rūgštinis, bet maždaug po dvylikos valandų nuo skystyje esančių bakterijų tampa šarminis. Šarminė druska susimaišo su geltona spalva ir taip ant kilimo atsiranda dėmė.

Vos pastebėję gyvūno paliktą dėme, kartu sumaišykite puodelį acto, puodelį vandens ir du šaukštelius kepimo sodos. Valykite dėme šluoste, pamirkyta šiame mišinyje. 

Kuo ilgiau paliksite šlapimą ant kilimo, tuo intensyvesnis taps jo kvapas. Jei valymą norite patikėti profesionalams, įsitikinkite, kad jie žinome kaip šalinti gyvūnų paliktas dėmes. Kitu atveju rizikuojate likti su sugadintu kilimu.


Dėmės neturi sugadinti jūsų gražiojo kilimo

Suprantama, kad ant kilimo atsiradusi dėmė sukelia daug streso. Tačiau galime džiaugtis, jog pasitelkus profesionalų pagalbą įveikiamos beveik visos dėmės. Tad jei norite, kad kilimas atrodytų lyg naujas ir gaiviai kvepėtų, profesionalus valymas visada yra pats geriausias sprendimas.