Vasaros kilimas

Vasaros kilimas 

Kylant temperatūrai, laikas atnaujinti terasas, verandas, balkonus ar kiemus lengvais, vasariniais kilimais, kurie vėsins ir patys nesugers šilumos. Jie suteiks mums jaukų poilsį, o mes galėsime atsipalaiduoti ir mėgautis nuostabiu oru bei saule nenudegindami kojų ant įkaitusios žemės.

Nors daugelio žmonių terasos dekoravimo sąraše kilimo nerasite, visgi jie gali atlikti labai svarbų vaidmenį ir tapti pagrindiniu elementu, padedančiu susieti vidaus patalpas su lauko erdvėmis ir jas vizualiai sujungti.

Tad kaip be vargo tai pasiekti? Štai keletas patarimų, į kuriuos verta atsižvelgti renkantis lauko kilimą!


1. Dydis yra svarbu

Renkantis lauko kilimą, reikėtų atsižvelgti į tam tikrus įprastus dydžių reikalavimus. Nors ir nėra taisyklės, nurodančios, kokio dydžio turi būti lauko kilimas, savaime suprantama, jis turi būti pakankamai didelis, kad ant jo tilptų visi lauko baldai ir neatrodytų, kad jis “dūsta”.

Pavyzdžiui, jei planuojate tiesti kilimą  po lauko stalu ir poilsio zona, įsitikinkite, kad ant jo patogiai tilps ir stalas, ir kėdės (ištrauktos) - tikrai įsitikinkite, kad pasirinkote tinkamą kilimo dydį. Norėdami dar įspūdingesnio rezultato, stalo serviravimo detales derinkite prie kilimo spalvų - taip interjero dizaineriai derina vidaus patalpų aksesuarus. Nepatikėsite, kaip lengvai galite senesniems lauko kėdėms ir stalui įkvėpti gyvybės su nauju lauko kilimu!


Lauko kilimas Sun 468 beige

Lauko kilimas Sun 468 beige


2. Nušaukite du zuikius vienu šūviu!

Lauko kilimai ne tik pagyvina jūsų kiemą, suteikia spalvų ir prideda papildomo komforto kieme esantiems patogumams, tokiems kaip židinys (kas sako, kad prie jo turėtų būti tik mediena ir plytelės), bet ir padeda apsisaugoti nuo nešvarumų namų viduje. Pavyzdžiui, jei ilsitės prie baseino, spalvingas lauko kilimas padės sulaikyti drėgmę ten, kur ir priklauso – bet kurioje lauko erdvėje, o ne namų svetainėje ar virtuvėje. Tas pats pasakytina apie dulkes ir alergenus, kurie nusėda ant kilimo (-ų) ir nepatenka į namų vidų.


3. Susikurkite savo ramybės oazę

Erdvi veranda gali atrodyti per „šalta“ ir kartais net nevilioti į lauką. Kilimas tai gali pakeisti ir paversti šią erdvę tikra ramybės oaze. Pavyzdžiui, suptis ant verandos sūpynių daug maloniau, jei po jomis yra patiestas gražus lauko kilimas. Naujas kilimas taip pat gali pagerinti senų lauko baldų išvaizdą. Jau nekalbant apie tai, kokius stebuklus jis gali padaryti mažuose balkonuose! Tinkamai parinkus nedidelį kilimėlį, maža erdvė vizualiai gali atrodyti didesnė ir patrauklesnė.


4. Papuoškite lauko takelius

Vietoje nuobodžių plytelėmis ar trinkelėmis išklotų lauko takelių, galite rinktis lauko kilimėlius, kurie aplinkai suteiks gyvumo ir žaismingumo. Procesas panašus į prieškambario dekoravimą kilimais-takeliais, kurie paįvairina interjerą ir maloniai nuteikia vos įžengus į namus. 


Lauko kilimas Palm 3522 Grey

Lauko kilimas Palm 3522 Grey


Kaip valyti lauko kilimą

Daugelis žmonių vengia įsigyti lauko kilimą baimindamiesi dėl jo priežiūros ir su tuo susijusių valymo rūpesčių. Tačiau lauko kilimo priežiūra ir jo valymas tikrai nėra sudėtingi, ypač jei imatės visų atsargumo priemonių. Aptarkime svarbiausius su tuo susijusius dalykus. 

- Verandoje, terasoje, balkone ar kieme tieskite oro sąlygoms atsparų kilimą – tinkami lauko kilimai yra sukurti taip, kad atlaikytų įvairias oro sąlygas ir nešvarumus. Ši savybė taip pat gerokai palengvina tokių kilimų valymą.

- Pasirinkite pelėsiui atsparius lauko kilimus – jie labai greitai džiūsta ir yra atsparūs blukimui nuo saulės šviesos. Natūralūs lauko kilimai dažniausiai gaminami iš bambuko, o sintetiniai – iš akrilo, nailono arba polipropileno.

- Rinkitės vandeniui atsparius kilimus – nors valymo instrukcijos skiriasi priklausomai nuo kilimo gamintojo, apskritai turėtumėte galėti valyti lauko kilimą paprastu šepečiu ir trupučiu vandens. Kadangi kilimas yra atsparus vandeniui, jį galite nupilti su vandens žarna - srovė padės lengviau pašalinti ant jo matomas dėmes ar nešvarumus. Kalbant apie valymo dažnumą, jis gali svyruoti nuo vieno karto per savaitę iki kelių kartų visą vasarą. Tai labiausiai priklauso nuo vietos, kurioje laikote kilimą (suprantama, tamsesnės spalvos kilimai švarūs atrodo ilgiau).

Po valymo:

- Kilimą pakabinkite sausoje vietoje. Tai leis vandeniui greičiau nubėgti nuo kilimo. Visada, kai kilimas sušlampa, stenkitės pakabinti jį saulės šviesoje.

- Jei dėmė nenusiplauna su vandeniu, mėginkite ją valyti su muilo tirpalu - tačiau prieš tai darydami būtinai perskaitykite kilimo valymo instrukciją.

- Jei norite supakuoti kilimą žiemai, tiesiog jį suvyniokite (niekada nelenkite, nes lenkimo žymės lieka ilgam) ir laikykite sausoje vietoje iki kitų metų šiltojo sezono.


Geriausios vasaros kilimų idėjos

Ieškoti kilimo vasarai tikrai smagu ir paprasta, turint omenyje didžiulį stilingų, patvarių ir lengvai prižiūrimų lauko kilimų pasirinkimą. Nuo gėlių motyvų ir smagių geometrinių formų, kurios puikiai tinka dengtam kiemui ar vasaros kambariui (ir ne tik), iki prislopintų spalvų, atogrąžų įkvėptų kilimų (puikiai tinka terasoms prie baseino) arba gražiais dekoratyviniais kutais ir šiuolaikiškais raštais puoštų kilimų – pasirinkimų tiesiog begalė.

Lauko poilsio kampelį ar valgomojo zoną galite atnaujinti marmuro raštais dekoruotu kilimu, kuris suteiks tekstūros ir dinamikos ramiai kiemo zonai. Pirmenybę teikite kilimams, austiems iš patvaraus, dėmėms atsparaus polipropileno pluošto, kuris papuoš jūsų terasą ir atšviežins lauko dekorą. Be to, jis gana gerai valomas, tad apsaugos jus nuo daugybės rūpesčių!

Dar vienas puikus pasirinkimas - tai saulės spinduliams atsparus plokščio audimo kilimas. Nesvarbu, iš ko būtų pagaminti, plokščio audimo kilimai geriau atlaiko intensyvų “eismą” terasoje vasaros sezono metu.

Trumpo šerelio lauko kilimėliai yra puikus pasirinkimas, jei turite augintinį, kuris bėgioja jūsų kieme ar terasoje. Trumpaplaukiai kreminių ir pilkų atspalvių kilimai gražiai kontrastuoja su medžio ar akmens paviršiais ir jūsų lauko erdvėje padeda sukurti įmantresnę išvaizdą. O jums taip pat patiks minkštas pojūtis po kojomis.

Jei vakarėliams lauke norite suteikti prabangesnį akcentą, rinkitės aukštos kokybės lauko kilimą (iš vandeniui atsparių medžiagų) su drąsiu, hipnotizuojančiu dizainu, gal netgi su neoninėmis ar metalo spalvomis, kurios tiktų prie vakarėlio dekoracijų.

Jei kiemui norite suteikti originalumo, patieskite ryškios spalvos kilimą su languotų grotelių ar šachmatų motyvu.

Baltos, juodos ar smėlio spalvos graikiško stiliaus lauko kilimai gali suteikti jūsų lauko zonai daugiau elegancijos ir priversti jus pasijusti taip, tarsi tinginiautumėte Viduržemio jūros salos pakrantėje!

Galvojate surengti vakarienę atvirame ore? Kodėl nepatiesus sodraus mėlyno atspalvio geometrinių formų kilimo? Toks derinys gali sukurti jaudinantį rezultatą ir puikiai tinka šiuolaikiniam dekorui.

Norėdami paryškinti gaivią vasaros atmosferą, bet nevarginti savo (ar savo svečių) akių, ieškokite ryškaus deimantų dizaino smėlio spalvos fone. Jei atkreipėte dėmesį į aukščiau išvardintus patarimus ir įsigijote kilimą iš patvarių, oro sąlygoms atsparių medžiagų, jums nėra ko jaudintis net užklupus vasaros audroms!


Lauko kilimas FLOORLUX 20504

Lauko kilimas FLOORLUX 20504


Paskutiniai patarimai:

- Ryškios spalvos pavers kilimą pagrindiniu lauko dekoro akcentu.

- Apsvarstykite galimybę įsigyti įvairiaspalvį kilimą. Drąsios spalvos išryškina bet kokį ant kilimo esantį raštą. 

- Palmių lapais dekoruotas kilimas, įkvėptas vaizdingų atogrąžų salų paplūdimių, yra puikus pasirinkimas, jei savo erdvėje norite atsipalaiduoti.

- Kilimai su kontrastingų spalvų simetriškais raštais yra išskirtiniai. Be to, jie suteikia daugybę spalvų derinimo galimybių ir leidžia vizualiai apjungti įvairias erdves.

- Be klasikinės odės paplūdimiui (bangų raštui), lenktos kreivės taip pat padeda sukurti atviros jūros atmosferą ir prideda taip trokštamą rafinuotumo elementą. Susikurkite savo oazę švelnių ombre atspalvių pagalba arba, kad vaizdas atrodytų drąsesnis, derinkite kontrastingą ryškiai mėlyną spalvą su šviesesniais violetiniais arba žaliais atspalviais.

- Oro sąlygoms atsparūs kilimai su ryškiomis spalvomis ir raštais gali pagyvinti jūsų terasą (ir svetainę!) ir pagyvinti erdvę. Jų sukuriamas “wow” faktorius neabejotinai sužavės jūsų svečius ir pagerins jūsų, kaip šeimininko, įvaizdį. Patieskite juos po lauko stalais ir kėdėmis ir mėgaukitės šeimos susibūrimais bei kvepiančiais kepsniais!